Imádsággal versenyzett az olimpiai ezüstérmes

2018. február 19., címkék: imádság, téli olimpia, olimpia, sallay andrás

Ezüstérmet nyert Sallay András jégtáncos harmincnyolc évvel ezelőtt Regőczy Krisztinával a Lake Placid-ben tartott téli olimpián. A hívő református sportoló azt mondja, annak idején is imádkozott, mielőtt jégre lépett. Sallay András ma is a jégtánc közelében dolgozik: világversenyek reklámjáért és televíziós közvetítésekért felel. Közben ez a negyedik ciklusa presbiterként a budapesti Gyulai Pál utcai református gyülekezetben.

Templom- és sportélmények Novotny Zoltántól

2018. február 09., címkék: téli olimpia, novotny zoltán

Egy olimpiai siker rádióközvetítésének hatására kezdett úszni, aztán egész életét meghatározta a sport és a rádió. Novotny Zoltán rádiós kommentátor tizenhárom nyári olimpiáról tudósított. A Magyar Rádió sportszerkesztőségének vezetőjeként azért harcolt, hogy legyen közvetítés a téli ötkarikás játékokról is. A sportújságíró abban bízik, hogy harmincnyolc évvel legutóbbi éremszerzésünk után ismét a dobogóra léphet magyar sportoló a téli olimpián, a dél-koreai Phjongcshangban.

Kanadai püspökök: a téli olimpia idején fokozódhat az emberkereskedelem

2010. február 03., címkék: Ökumené, téli olimpia, emberkereskedelem, kanada, ökumené

Február 12-én a kanadai Vancouverben indul a téli olimpia. A február 28-án záruló  világesemény lehetőséget nyújt az emberkereskedelemmel foglalkozó bűnszövetkezeteknek – figyelmeztetnek a kanadai katolikus püspökök.

Nagyszerű református kezdeményezés: téli olimpiai imalánc a nemzetekért

2010. január 25., címkék: Nagyvilág, imalánc, észak-amerikai református keresztyén egyház, 2010, téli olimpia

A vancouveri (Kanada) téli olimpiai játékok idejére az észak-amerikai reformátusok imaláncot indítanak, melynek során a világ különböző országaiért imádkoznak, köztük hazánkért is.